Dział Dziecięco-Młodzieżowy

Przyjazny Dział Dziecięco- Młodzieżowy wprowadzi Cię w świat bajek, baśni, opowiadań. Dostarczy przygody i fantazji a poezja przeniesie młodego czytelnika w niezwykłą fascynującą przestrzeń. Spędzisz tu również miłe chwile na czytaniu, graniu, rysowaniu. A konkursy organizowane przez Dział Dziecięco-Młodzieżowy dostarczą emocji i pozwolą wyłowić talenty.

XVIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

👧👦Przedszkolaki z Gminy Bolków zmierzyły się z niezwykle trudnym zadaniem. Podczas XVIII Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego recytowały „Wierszyki Łamiące Języki”. Na szczęście obyło się bez interwencji lekarskiej – wszystkie języki są całe.
Jury: Małgorzata Ciołko, Katarzyna Doszczak-Fuławka, Iwona Zielezińska przyznały następujące nagrody:
Kategoria 3-4 latki
I miejsce🥇Julia Tomasik, II miejsce 🥈 Zuzanna Gola, III miejsce 🥉Kaja Adamczyk
Kategoria 5-6 latki
I miejsce 🥇Hanna Sobolewska, II miejsce 🥈Amelia Siemaszko, III miejsce🥉 Helena Karmelita
👏Brawa należą się również pozostałym uczestnikom, w końcu nie było to łatwe zadanie: Mia Calińska, Andrzej Gajda, Hanna Klein, Franciszek Krawczyk, Kuba Krzywicki, Oliwier Niemiec, Julia Padlewska, Michał Pyrka, Weronika Rembisz, Julia Tomasik, Izabela Garczyńska, Piotr Kłaczkiewicz, Szymon Michnowicz, Jowita Morawska, Emilia Pawłowska, Laura Sobolewska, Amelia Szafraniec, Antonia Tobolska, Livia Wichłacz, Oskar Wiernik, Lena Wojcinowicz.

 

 

 

 

Nasza biblioteka bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

Jest to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast