Aktualności

Koncert TARA GAYAN

05.04.2022

TARA GAYAN
zaprasza na wyjątkowe podwójne wydarzenie:
Koncert w nurcie CosmoRetro-SynthEthno
+
INDIA INDIA – Foto opowieść pełna muzyki

22.04.2022
godz. 18:00
Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków
ul. Szpitalna 16, Bolków

ZOBACZ ZAPROSZENIE OD ZESPOŁU NA KONCERT W BOLKOWIE

______________________________________________________________________________

Zespół TARA GAYAN tworzy troje interdyscyplinarnych artystów: Agnieszka Mendel, Maciej Hanusek i Michał Brańka. Ich twórczość inspirowana jest myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, no i pobrzmiewa kinem drogi – sami kochają włóczęgi po świecie.

Po latach przyjaźni i współpracy przy różnych projektach, stworzyli swój własny niepowtarzalny muzyczny świat TARA GAYAN (w wolnym tłumaczeniu z języka hindi – “pieśni z gwiazd”), sięgając do rozmaitych technik, stylów i środków wyrazu, czerpiąc z bogactwa przebytych doświadczeń artystycznych (Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Muzyka Sfer, Yaron Trio, The Gate, Street Art Masters, Czerwone Noski Klown w Szpitalu, Teatr Próg). Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą “Indian Stories”, którą poprzedzają trzy single wydane końcem roku 2021 – “Tribute to Life”, “Radość i “I Know Not”.

Zgotowany przez TARA GAYAN koktajl brzmieniowy wymyka się klasyfikacji istniejących gatunków – Milo Kurtis powiedział, że „TARA GAYAN to muzyka kosmiczna”, a oni sami definiują swój styl jako: CosmoRetro-SynthEthno. Niedawno wygrali plebiscyt na najlepszą piosenkę w Radio Nowy Świat, a prowadzący konkurs redaktor Jacek Nizinkiewicz powiedział o nich, że “(…) to nowa jakość na polskim rynku i własna ścieżka muzyczna, a nie kłanianie się trendom”.

W tym bogatym muzycznym pejzażu słyszymy vintage’owe barwy gitar, elektronikę, fuzję tematów indyjskich z zachodnią perspektywą muzyki alternatywnej i indie-rocka. Wyraźnie przebija się też nutka transu i ambitnego synth popu, z kolei w warstwie tekstowej pojawia się mozaika języków.

Koncert zespołu TARA GAYAN – “Indian Stories” to porywająca muzyczna podróż, będąca zapisem barwnej tułaczki po Indiach – pełnej zapachów i dźwięków; kolażem napotkanych pieśni, melodii, przemyśleń, a także niezliczonych westchnień nad poezją i filozofią Dalekiego Wschodu.

Czas trwania koncertu: ok 60 minut

„INDIA INDIA – Foto opowieść pełna muzyki” to wydarzenie dopełniające muzyczną część wieczoru, w którym będzie można usłyszeć opowieści o trzech szalonych i pełnych przygód wyprawach w głąb indyjskich krain. A były to chwilami perypetie wręcz sensacyjne – od aresztu i próby wrobienia naszej bohaterki w przemyt narkotyków, po odkrycie w niej inkarnacji bogini Durgi w czasie Kumbha Mela, najważniejszego święta hinduizmu, które w tamtym czasie w Haridwarze zgromadziło 16 milionów pielgrzymów.

Podróż ta prowadziła przez slumsy, luksusowe restauracje, Himalaje, brzegi Morza Arabskiego, Ganges, pustynie, wioski i metropolie – konno, motorami, pociągami, taksówkami, rikszami, samolotami, łodziami, czasem wpław, no i oczywiście na piechotę. Indie w całokształcie, pełne sprzeczności, brutalnych kontrastów, powalającego piękna, w gęstym oceanie cywilizacyjnej różnorodności. Ta historia prowadzi przez muzykę do muzyki. Głównym celem tych podróży było dotarcie do właściwych mistrzów sztuki i poznanie choć mikro ułamka anatomii indyjskiego muzycznego kosmosu – lekcje te, jak się okazało, były pełne potężnych wyzwań i absurdalnie zabawnych różnic kulturowych.

O tym czego można doświadczyć podróżując przez 6 miesięcy w kraju Kama Sutry, opowie frontmanka zespołu Tara Gayan, Agnieszka Mendel.

Czas trwania slajdowiska: ok 60 minut.

MUZYKAWIDEO

FACEBOOK
https://www.facebook.com/taragayanofficial/
INSTAGRAM
http://instagram.com/taragayan

K O N T A K T
Maciej Hanusek // +48 889 347 397 // management@taragayan.com

 

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast