Aktualności

„KONCERT W CIEMNI”

18.10.2023
   ❞𝙆𝙊𝙉𝘾𝙀𝙍𝙏 𝙒 𝘾𝙄𝙀𝙈𝙉𝙄❞- autorski solowy projekt 𝙋𝙖𝙩𝙧𝙮𝙘𝙟𝙪𝙨𝙯𝙖 𝙂𝙧𝙪𝙨𝙯𝙚𝙘𝙠𝙞𝙚𝙜𝙤 (Polski Jazzowy Artysta Roku 2017, kompozytor i producent dwóch albumów uznanych w plebiscycie czytelników JazzPress oraz słuchaczy RadioJAZZ.fm, za „Polski Jazzowy Album Roku” – kolejno: „SOMETHING ABOUT” 2017 oraz „FACES” 2022) – to innowatorskie podejście do dźwięku oraz improwizacji w muzyce 21 wieku.
Wyobraźmy sobie salę koncertową przyciemnioną do granic możliwości oraz wspólnie siedzących w niej słuchaczy – niewidomych i widzących, którzy w jednej chwili zostają odcięci od wszelkich bodźców wzrokowych tylko po to, by móc w pełni przeżyć, odebrać i odczuć każdy szczegół: dźwięku, frazy – wysublimowanej wypowiedzi artysty. W takich warunkach słychać każdy niuans związany z kunsztem gry na instrumencie dętym. Każdy oddech, dźwięk, a także pauza pomiędzy dźwiękami, rezonuje bezpośrednio ze słuchaczem, który ma niezaprzeczalne wrażenie, że w tej konkretnej chwili, na sali jest tylko On i twórca. Podczas tego zjawiskowego przedstawienia muzycznego, w warunkach ciemności, przy minimalistycznym nagłośnieniu, a także bez jego użycia, artysta wydobywa maksimum akustycznych możliwości sali po to, by ofiarować słuchaczom esencję naturalnego brzmienia instrumentów, dać poczucie zaopiekowania, otulenia dźwiękiem, frazą, która w tej formie i w ten sposób, nigdy się już nie powtórzy, wybrzmi i przeminie. Dostrojenie instrumentów do częstotliwości 432Hz oraz 436Hz, właściwych dla muzyki relaksacyjnej oraz wyjątkowość improwizacji dodatkowo wzmacniają opisane wyżej doznania, przenosząc słuchaczy w inny wymiar.
𝙎𝙚𝙧𝙙𝙚𝙘𝙯𝙣𝙞𝙚 𝙯𝙖𝙥𝙧𝙖𝙨𝙯𝙖𝙢𝙮 𝙋𝙖𝙣́𝙨𝙩𝙬𝙖 𝙣𝙖 𝙩𝙚𝙣 𝙬𝙮𝙟𝙖̨𝙩𝙠𝙤𝙬𝙮 𝙠𝙤𝙣𝙘𝙚𝙧𝙩, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙮 𝙤𝙙𝙗𝙚̨𝙙𝙯𝙞𝙚 𝙨𝙞𝙚̨ 𝟏𝟖 𝙡𝙞𝙨𝙩𝙤𝙥𝙖𝙙𝙖 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝙧. 𝙤 𝙜𝙤𝙙𝙯. 𝟭𝟴:𝟬𝟬 𝙬 𝙂𝙖𝙡𝙚𝙧𝙞𝙞 𝘼𝙧𝙨 𝙚𝙩 𝙃𝙞𝙨𝙩𝙤𝙧𝙞𝙖 𝙬 𝘽𝙤𝙡𝙠𝙤𝙬𝙞𝙚.
Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast